Postale Etiketter

Oversigt over registrerede anvendelser af postale etiketter på Samsø, anført efter type, posthus og dato:

Type Postkontor Billede Dato Noter
R Brundby 19450529
V Kolby 18780819
Pakke Kolby 18790320
V Kolby 19381006
R Kolby Kås 19600817
R Kolby Kås 19610821
R Nordby Samsø 19450405
R Onsbjerg 19630404
R Pillemark 19500224
R Pillemark 19650917
Pakke Tranebjerg 1885-1905
Expres Tranebjerg 19260804
R Tranebjerg 19421223
R Tranebjerg Samsø 19450405
R Tranebjerg Samsø 19461216
R Tranebjerg Samsø 19480928
R Tranebjerg Samsø 19610607

 

R Tranebjerg Samsø 19610626

 

R Tranebjerg Samsø 19830705
R Tranebjerg Samsø 19861017
R Tranebjerg Samsø 19871211
Pakke Tranebjerg Samsø 19891207
Pakke Tranebjerg Samsø 19901206
Pakke Tranebjerg Samsø 19910815
A Pakke Tranebjerg Samsø ???
R Tunø Kattegat 19680228

Last Updated on 06-02-2017
By Niels Erik Thunbo Pedersen
Email: nielsthunbo@gmail.com